Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

İMÜ TÖMER 2022-2023 Akademik Yılına Merhaba Dedi

07.11.2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (İMÜ TÖMER) 2022-2023 Öğretim Yılı Güz Dönemi Türkçe Kurslarında dersler Ekim ayı itibariyle başladı. Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Bülbül Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Açılışımıza teşrif ederek sınıflarımızı ziyaret etti, öğrencilerle tanıştı.

Yeni eğitim-öğretim yılı derslerinin başlaması ve İMÜ TÖMER’in yeni yerine taşınması münasebetiyle İMÜ TÖMER'i ziyaret eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül, İMÜ TÖMER sınıflarını teker teker gezerek öğrencilerle tanıştı. Onlarla sohbet ederek öğrencilerin; dilimiz, ülkemiz ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile ilgili duygu ve düşüncelerini dinledi. Öğrencilerin her birinin; Türkiye'nin ve Türkçenin elçisi olduğunu vurgulayan Bülbül, Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik'in de İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak uluslararası öğrencilere büyük önem verdiğini hatırlattı ve Türkiye’deki eğitim hayatlarında öğrencilere başarılar diledi.

YTB ile gerçekleştirilen işbirliği neticesinde gelen öğrencilerin yanı sıra dünyanın pek çok farklı ülkesinden İMÜ TÖMER’de Türkçe öğrenmek için yoğun bir talep olduğu görüldü. Bu talep neticesinde yıldan yıla artan İMÜ TÖMER öğrenci sayısı bu yıl da daha şimdiden geçen senenin üzerine çıkmış oldu.

Alanında uzman bir akademik kadroya sahip olan İMÜ TÖMER bu yıl; Amerika Birleşik Devletleri, Slovakya, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Venezuela, Kolombiya, Kosta Rika, Venezuela, Endonezya, Fas, Mısır, Malezya, Endonezya, Özbekistan, Kırgızistan, Bosna-Hersek ve Arnavutluk gibi 58 farklı ülkeden gelen öğrencilerine büyük bir heves ve azimle Türkçe öğretmeye devam ediyor.

Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte İMÜ Güney Kampüse taşınan İMÜ TÖMER; modern, ferah sınıfları, akıllı tahtaları ve spor-kültür alanları ile öğrencilerine çok daha konforlu bir eğitim imkânı sunuyor.