Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

İMÜ TÖMER Olarak Yunus Emre Enstitüsünün Koordinasyon Toplantısına Katıldık

13.03.2024

Yunus Emre Vakfı tarafından Ankara’da 8-10 Mart 2024 tarihleri arasında düzenlenen "Türkçe Öğretim Merkezi Yöneticileri Koordinasyon Toplantısı" yüzden fazla TÖMER müdürünün katılımıyla gerçekleşti. Açılış konuşmasını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam’ın yaptığı ve sonrasında Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şeref Ateş’in söz aldığı toplantıda; yabancı dil olarak Türkçe öğretiminin ve TÖMER’lerin genel sorunları konuşuldu ve çeşitli konularda Yunus Emre Enstitüsü ile yapılabilecek işbirlikleri ele alındı.

İMÜ TÖMER’i temsilen müdürümüz Prof. Dr. Ahmet Koçak da toplantıda yerini aldı. Üç oturumda ve yuvarlak masa şeklinde gerçekleşen programda sınavların tanınması, materyal tasarımı, dijitalleşme ve sınavların standardizasyonu gibi meseleler tartışıldı.  

Üç gün süren ve hayli verimli geçen bu toplantıda; TÖMER’ler ve Yunus Emre Enstitüsü arasındaki iletişimin güçlendirilmesi ve benzer toplantıların daha sık düzenlenmesi kararlaştırıldı. Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Şeref Ateş, yabancı dil olarak Türkçe öğretimi alanında yapılacak çeşitli projelere destek verileceğinin müjdesini verdi.