Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

İMÜ TÖMER Piknikte

13.06.2022

Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezinde (İMÜ TÖMER) Türkçe öğrenen uluslararası öğrenciler, yaza merhaba pikniğinde yılın yorgunluğunu atma fırsatı buldular. İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından desteklenen ve dönem sonunda Polonezköy’deki Jozef'in Yeri adlı mekânda gerçekleştirilen piknikte, öğrencilere kurumun öğretim görevlileri ve idarecileri de eşlik etti. 

Piknik günü sabahın erken saatlerinde İMÜ TÖMER ofisinin önünde buluşan öğrenciler, Tuzla Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslere binerek kısa sürede Polonezköy’e ulaştılar. Kendilerini bir anda yemyeşil bir ormanın içerisinde bulan öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Polonezköy’ün ferah ve temiz havasını, onlar için özel olarak hazırlanmış birbirinden lezzetli yiyeceklerle dolu kahvaltı sofraları izledi. Hoş bir sohbet eşliğinde kahvaltının keyfini çıkaran ve bol bol fotoğraf çeken öğrenciler, sonrasında Polonezköy’de doğa yürüyüşü yaptı ve futbol, voleybol, badminton gibi çeşitli oyunlar oynayarak birlikte hoşça vakit geçirdi. 

Öğrenciler, farklı etkinliklerle dolu bu keyifli piknik gününün sonunda, oradan ayrılmadan önce İstanbul Medeniyet Üniversitesinin misyonuna uygun şekilde sıfır atık ilkesi çerçevesinde doğayı da ihmal etmedi ve yanlarında getirdikleri poşetlerle çevreyi temizledi.

Bu eğlenceli piknik için İstanbul Medeniyet Üniversitesi’ne ve İMÜ TÖMER’e teşekkürlerini ileten öğrenciler, dönüş yolunda otobüste şarkılar söyleyerek üniversiteye ulaştı.