Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

İMÜ TÖMER’de 2021-2022 Kursları Başladı

27.10.2021

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (İMÜ TÖMER) 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi Türkçe Kurslarında dersler başladı. Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Bülbül Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Açılışımızı teşrif ederek sınıflarımızı ziyaret etti. Alanında uzman bir akademik kadroya sahip olan İMÜ TÖMER bu yıl; Kazakistan, Panama, Kolombiya, Kamboçya, Endonezya, Japonya, Çin, Nijer, Somali, Fas, Mısır, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Bosna-Hersek ve Karadağ gibi ülkelerin de aralarında bulunduğu otuz farklı ülkeden gelen öğrencilere Türkçe öğretiyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen bu yoğun talebi karşılayabilmek için İMÜ TÖMER'de bu yıl 7 (yedi) A1 sınıfı oluşturuldu. Böylece bir önceki eğitim öğretim yılına kıyasla İMÜ TÖMER’in öğrenci sayısı %50 artmış oldu.

Yeni Eğitim-öğretim yılı derslerinin başlaması münasebetiyle İMÜ TÖMER'i ziyaret eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül, İMÜ TÖMER sınıflarını teker teker gezerek hem öğrencilerle tanışma hem de onlarla sohbet ederek, ülkemiz ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile ilgili duygu ve düşüncelerini yakından dinleme imkânı buldu. Onları; Türkiye'nin ve Türkçenin birer elçisi olarak gördüğünü belirten Bülbül, eğitim hayatlarında öğrencilere başarılar diledi.