Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

İMÜ TÖMER’de Uluslararası Öğrenciler İçin Spor Şenliği Yapıldı

06.06.2022

3 Haziran Cuma günü Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin (İMÜ TÖMER) öğrencileri, öğretim görevlileri ve idari personeli düzenlenen Spor Şenliğinde buluştu.

Şenlikte öğrenci ve öğretim görevlilerinden oluşan dört futbol takımı, iki basketbol takımı ve iki voleybol takımı karşılıklı mücadele ettiler. Arş. Gör. B. Asım Tüccar ve takımı basketbolda tek sayı farkla maçı kazanıp şampiyon olmayı başardı. Futbolda ise Öğr. Gör. Dr. Muhammet Can, Öğr. Gör. İsmail Ersoy ve Dr. Öğr. Üyesi Erdal Kılıç hocalarımızın takımları ilk turda elendiler. İMÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Ahmet Koçak ise takımıyla birlikte final oynadı. Ancak 2-0’dan 2-2’ye getirdikleri maçı penaltı atışları neticesinde kaybettiler. YTB Bursiyeri öğrencilerden oluşan takım, zorlu mücadelelerin ardından futbol turnuvasını kazanmayı başardı. Katılımcılara tatlı ve içecek ikram edilen etkinlikte ayrıca bilardo, langırt gibi başka etkinlikler de gerçekleştirildi.

Özellikle basketbol ve futbol branşlarında büyük bir heyecana sahne olan şenlikte final maçına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Genel Sekreter Doç. Dr. Ekrem Tak ve Genel Sekreter Yardımcımız Ali Ramazan Tak da katıldı. Orada yaptığı konuşmada mücadelelerinden ötürü tüm öğrencileri kutlayan Prof. Dr. Gülfettin Çelik, uluslararası öğrencilerin bir yandan Türkçe öğrenirken bir yandan da bu gibi sosyal etkinliklere katılmalarının önemine işaret ederken bu etkinliğin düzenlemesinde emeği geçen TÖMER ekibine de teşekkürlerini iletti.

Şenlik, öğrencilere yapılan tatlı ikramı ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.