Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

YTB İstanbul Şube Yöneticileri İMÜ TÖMER'i Ziyaret Etti

27.10.2022

YTB tarafından 2012 yılından beri verilen Türkiye Bursları çerçevesinde 2019 yılından itibaren İstanbul Medeniyet Üniversitesine de yurt dışından Uluslararası öğrenciler getirilmektedir. Bu süreçte; eğitim kalitesi, öğrenci memnuniyeti ve kurumla sürdürülen sıcak ilişki dolayısıyla İMÜ TÖMER'e olan ilgi her geçen yıl artmış, geride kalan dört yıl boyunca YTB'nin kuruma gönderdiği uluslararası öğrenci sayısı çoğalmıştır.  

YTB İstanbul Şubesi Koordinatörü Emre Oruç, 26 Ekim Çarşamba günü Caner Süleyman ve Fatih Karakurt ile birlikte İMÜ TÖMER'e gelerek YTB Türkiye burslusu öğrencileri sınıflarında ziyaret ettiler. Bu ziyarette TÖMER Müdürü Doç. Dr. Ahmet Koçak'la; öğrencilerin durumu ve Türkçe öğretimi konularında fikir alışverişinde bulundular. Müdür Bey, Emre Bey nezdinde, YTB burslusu öğrencileri büyük bir özenle seçerek dünyanın pek çok ülkesinden zeki, gayretli ve iyi yürekli öğrencileri ülkemize getiren tüm YTB yöneticilerine teşekkürlerini sundu. Ziyarette; misafirlere İMÜ TÖMER'deki YTB Türkiye Burslusu öğrencilerin ülkeleri, okudukları bölümler ve Türkçe seviyeleri hakkında bilgi verildi.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyaretin sıklıkla yapılması ve uluslararası öğrenciler için birtakım ortak etkinliklerin düzenlenmesi kararlaştırıldı.