Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Kampüste Yaşam

YEMEKHANE VE KAFETERYALAR

Kuzey ve Güney Yerleşkelerimizde sağlıklı ve nezih ortamlarda faaliyette olan kantin ve yemekhanemiz; hizmet ve kalite güvencesinden asla ödün vermeden öğrencilerimizin dengeli ve sağlıklı beslenebilmelerinin yanı sıra öğrencilerimize ders dışı zamanlarında da dinlenebilme olanağı sunuyor.

**

DINING HALLS AND CAFETERIAS

Dining Halls and Cafeterias

One dining hall and one student cafeteria in each of the North and South Campuses serve delicious and healthy food to our students at very affordable prices.

KÜTÜPHANE

Gerek eğitim-öğretim gerekse bilimsel araştırmalar için vazgeçilmez bir unsur olarak kabul edilen kütüphanelerimiz, öğretim elemanları, öğrenciler ve çalışanların eğitim ve araştırma faaliyetlerini destekleyecek hizmet ve olanaklara sahiptir.

Kitap, dergi, elektronik yayınlar ve çevrimiçi veri tabanları üzerinden modern kütüphaneciliğin gerektirdiği tüm imkânlar, Kuzey ve Güney Yerleşkelerimizde yer alan kütüphanelerimizde öğrencilerimize hizmet vermektedir. 

Kütüphanemizin dermesi 14115 adet basıl kitap, 956 adet basılı süreli yayın 13.000’ni Türkçe olmak üzere 3.100.777 adet elektronik kitap ve 305 adedi Türkçe olmak üzere 30832 adet elektronik dergiden oluşmaktadır. Öğrenci ve akademisyenlerimiz kütüphanemize üye olarak basılı kaynaklarımızdan yararlanabilirler. Elektronik kaynaklara kampüs içinde kampüs ağına bağlı bütün bilgisayarlardan erişim sağlanırken, uzaktan erişim araçlarını bilgisayarlarına ve telefonlarına kurmaları durumunda her yerden erişim sağlayabilirler.

Kütüphanemiz 200 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Kablosuz internet erişiminin yanında 12 bilgisayarla da kütüphane içinden ayrıca internet hizmeti sunulmaktadır. Kütüphane zeminine yerleştirilen elektrik ve internet portları aracılığıyla kullanıcılarımız hem telefonlarını hem de kişisel bilgisayarlarını sorunsuz bir şekilde şarj ederek kullanabilmektedir.

Kütüphanemiz Hafta içi saat 23:00’a kadar açık olup hafta sonları 10:00 ile 18:00 saatleri arasında açıktır. 

**

LIBRARY

Library

Our University serves our students with two libraries in the South and North Campus and a large and modern study room equipped with computers in the South Campus. Database access is available both inside and outside the campus (VPN). Through our library services, our users can access 31 databases, over 3 million electronic books, more than 30,000 electronic journals, and over 2 million electronic theses.

Please click here to access the web page of our Department of Library and Documentation. 

SPORTS FACILITIES

There is a basketball and volleyball court at the North Campus of our University. Students can benefit from basketball and volleyball courts.

One football, two tennis and two basketball courts were opened in 2017 on the South Campus.

**

SPOR TESİSLERİ

Üniversitemiz Kuzey Kampüsünde bir adet basketbol ve voleybol sahası bulunmaktadır.Öğrencilerimiz basketbol ve voleybol sahalarından faydalanabilmektedir.

Güney Kampüste bir adet futbol, iki adet tenis ve iki adet basketbol sahası 2017 yılında faaliyete geçmiştir.