Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

İMÜ TÖMER’in Boğaz Turu Gezisi Öğrencileri Büyüledi

23.11.2023

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (İMÜ TÖMER) tarafından düzenlenen İstanbul Boğaz turu gezisi, altmıştan fazla ülkeden gelen ve burada Türkçe öğrenen öğrenciler için unutulmaz bir deneyim oldu.

2 Ekim 2023 tarihinde yeni 2023-2024 öğretim yılına merhaba diyen İMÜ TÖMER, Türkçe kursiyerleri için bir Boğaz turu gezisi düzenledi. Üsküdar Belediyesi’ne ait Valide Sultan Gemisi ile gerçekleştirilen gezide, Boğazın iki yakasında yer alan saraylar, köşkler, camiler, kuleler ve köprüler geziye katılan öğrencilerin hayranlığını kazandı. 

Güzel bir sonbahar havasında Boğazın güzelliklerini seyrederek geçen gezinin sonunda öğrenciler, bu etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Boğaz turu gezisinin kendileri için hem eğlenceli hem de öğretici bir etkinlik olduğunu belirttiler. Gezide çok güzel vakit geçirdiklerini ve eğlendiklerini söyleyen öğrenciler, İstanbul’un tarihi ve doğal güzelliklerini bu vesileyle yakından görme imkânına kavuştuklarını ifade ettiler.