Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Rektörümüz İMÜ TÖMER’İ Ziyaret Etti

29.11.2023

Rektörümüz İMÜ TÖMER’İ Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik İMÜ TÖMER’in 2023-2024 Akademik açılışı vesilesiyle Merkezimizi ziyaret etti. Beraberinde Rektör yardımlarımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül, Prof. Dr. Fatih Sarıoğlu ve Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Ekrem Tak’ın da bulunduğu ziyarette Rektörümüz, İMÜ TÖMER’in akademik ve kültürel alanlarda yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Üniversitemizin misyon ve vizyonuna uygun olarak İMÜ TÖMER’in yabancı uyruklu öğrenciler için bir cazibe merkezi olduğunu ve uluslararasılaşma noktasında katkı sağladığını belirterek Merkezimizde yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Altmıştan fazla ülkeden gelen yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemizde hem misafir olduklarını hem de ileride her birinin ülkemizin birer yurt dışı kültür elçisi olduklarına işaret etti. Ayrıca İMÜ TÖMER’in gelişimine destek olmaya devam edeceklerini ifade etti. Ziyarette İMÜ TÖMER’in yeni projeleri ve iş birlikleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

TÖMER’in Türkçe dil öğretme noktasında gösterdiği başarının yanı sıra, Türkçe Dil Yeterlilik ve Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika programlarında gösterdiği başarılarından dolayı TÖMER Müdürü Prof. Dr. Ahmet Koçak ve ekibini tebrik eden Rektörümüz, başarılarımızın devam etmesi temennisinde bulundu.